Absolwenci

EKRAN 2004

ADRIANES JOURNEY
Mona J. Hoel, reżyser (Norwegia), Malte Forsell, producent (Norwegia), Hoyte van Hoytema, zdjęcia (Norwegia)

TYMEK
Eystein Abildsnes, reżyser (Norwegia), Jakub Stolarski, scenariusz (Polska), Temuri Kulian, producent (Norwegia), Marius Gulbrandsen, zdjęcia (Norwegia), Virginia Surdey, zdjęcia (Belgium)

REAL
Dirk Schafer, reżyser (Niemcy), Martin Rosefeldt, scenariusz (Niemcy), Mathias Schwerbrock, producent (Niemcy), Sophie  Mantigneux, zdjęcia (Francja)

BUNKER 5
Harry Floter, reżyser (Niemcy), Eleni Ampelakiotou, scenariusz (Niemcy), Jorg Siepmann, producent (Niemcy), Ralph Mendle, zdjęcia (Niemcy)

THE BLUE ROOM
Anne Wild, reżyser (Niemcy), Monika Kintner, producent (Niemcy), Daniela Knapp, zdjęcia (Niemcy)

HONEYMOON
Birthe Templin, reżyser (Niemcy), Erik Lange, scenariusz (Niemcy), Marco del Bianco, producent (Włochy), Philipp Pfeiffer, zdjęcia (Niemcy)

CHASE
Barbara Kulcsar, reżyser (Szwajcaria, Węgry), Marianne Freidig, scenariusz (Szwajcaria), Claudia Wick, producent (Szwajcaria), Roland Schmid, zdjęcia (Szwajcaria)

OUT OF BOUNDS
Fulvio Bernasconi, reżyser (Szwajcaria), Lara Fremder, scenariusz (Szwajcaria), Andreas Pfaeffli, producent (Szwajcaria), Thomas Hardmeier, zdjęcia (Szwajcaria)

IT’S ME NOW
Anna Jadowska, reżyser (Polska), Radek Styś, producent (Polska), Robert Mleczko, zdjęcia (Polska)

FATHER’S DAY
Dariusz Gajewski, reżyser (Polska), Wojciech Lepianka, scenariusz (Polska), Piotr Dzięcioł,producent (Polska), Wojciech Staroń, zdjęcia (Polska)

EKRAN 2006

KANGUR
Grzegorz Pacek, reżyser (Polska), Michał Jóźwiak, scenariusz (Polska), Marek Rudnicki, producent (Polska)

KI
Leszek Dawid, reżyser (Polska), Paweł Ferdek, scenariusz (Polska), Łukasz Gutt, zdjęcia (Polska)

IN ABSENTIA
Stephen Hanks, reżyser/scenariusz (Wielka Brytania), Luke Jacobs, scenariusz (Wielka Brytania), Alan Greenwood, producent (Wielka Brytania)

ANKA’S DREAM
Jasna Krajinovic, reżyser (Słowenia), Jean-Pierre Dardenne, producent (Francja), Virginia Surdej, producent (Belgium)

TWO DAYS IN ROME
Lene Therese Teigen, reżyser (Norwegia), Svein Krovel, zdjęcia (Norwegia), Finn Gjerdrum, producent (Norwegia)

UNFAITHFULLNESS
Anne Hoegh Krohn, reżyser (Norwegia), Christine Derrer, producent (Norwegia)

ANIMAL HEART
Severin Cornamusaz, reżyser (Szwajcaria), Xavier Grinn, producent (Szwajcaria), Piotr Śliskowski, zdjęcia (Polska)

SONGS OF LOVE AND HATE
Catalin Godros, reżyser (Szwajcaria), Las Theuerkauff, scenariusz (Niemcy), Valerie Fischer, producent (Szwajcaria)

MA SALAMA JAMIL
Omar Jari Shargawi, reżyser (Dania), Meta Louise Foldager, producent (Dania), Aske Foss, zdjęcia (Dania)

SISSE AND JANUS
Jens Mikkelsen, reżyser (Dania), Anna Karina Steenholdt, scenariusz (Dania), Malene Blenkov, producent (Dania), Michel Schonneman, producent (Dania), Kapser Tuxen, zdjęcia (Dania)

PEEPING TOMS
Martin Scharf, reżyser (Niemcy), Arne Nolting, scenariusz (Niemcy), Harry Flotter, producent (Niemcy), Jorg Siepman, producent (Niemcy)

TWO LIVES
Georg Maas, reżyser (Niemcy), Christoph Tolle, scenariusz (Niemcy), Dieter Zeppenfeld, producent (Niemcy)

EKRAN 2007

SCHERZO
Agnieszka Glińska, reżyser (Polska), Marcin Wierzchosławski, producent (Polska), Wojciech Staroń, zdjęcia (Polska)

FAT BOY
Greg Zglinski, reżyser (Polska), Michał Jóźwiak, scenariusz (Polska), Marek Rudnicki, producent (Polska), Łukasz Żal, zdjęcia (Polska)

MY FIRST JOB
Agnieszka Smoczyńska, reżyser (Polska), Radka Franczak, scenariusz (Polska)

SAILS, OPERA ONE
Massimo Salvato, reżyser (Walia), Anna Pauletti, scenariusz (Walia), Edward Casey, producent (Walia), Stuart Brereton, zdjęcia (Walia)

THIS IS WHERE I COME FROM
Marcel Ahrenholz, reżyser/scenariusz (Niemcy), Melanie Andernach, scenariusz/producent (Niemcy), Andreas Kohler, zdjęcia (Niemcy)

AMSEFELD
Dennis Todorovic, reżyser (Czechy), Andreas Gaßler, scenariusz (Niemcy), Ewa Borowski, producent (Polska)

VICTORIA
Maya Vitkova,  reżyser/scenariusz (Bułgaria), Stefan Kitanov, producent (Bułgaria)

OBSCURA
Jochem de Vries, reżyser/scenariusz (Holandia), Koen Plate, producent (Holandia), Trent, Holandia, producent (Holandia)

STARFIELD
Sarah Derendinger, reżyser (Szwajcaria), Daniela Cianciarulo, scenariusz (Szwajcaria), Isabella Cianciarulo, scenariusz (Szwajcaria)

THE GYMNAST
Elena Hazanov, reżyser (Szwajcaria), Elda Guidinetti, producent (Szwajcaria)

ON THE RUN
Ellen-Astri Lundby, reżyser (Norwegia), Janne Aass, scenariusz (Norwegia), Aage Aaberge, producent (Norwegia)

FROM HERE TO INFINITY
Anette Ostro, reżyser (Norwegia), Bjorn Abelson, scenariusz (Norwegia), Tom Rysstad, producent (Norwegia)

EKRAN 2008

SQUAT
Tsambor Dyga,  reżyser (Węgry), Gabor Krigler, scenariusz (Węgry), Balzas Lovas, producent (Węgry)

SANCTUARY
Norah Mc Gettigan, reżyser (Ireland), Bridget Hourican, scenariusz (Ireland), Malcolm Mc Gettigan, producent (Ireland), Marius Gulbrandsen, zdjęcia (Norwegia)

COURAGE
Greg Zglinski, reżyser (Polska), Janusz Margański, scenariusz (Polska), Łukasz Dzięcioł, producent (Polska)

FEAR OF FALLING
Bartek Konopka, reżyser (Polska), Piotr Borkowski, scenariusz (Polska), Anna Wydra, producent (Polska), Piotr Rosołowski, zdjęcia (Polska)

MARY AND JOHNNY
Samuel Schwarz, reżyser (Szwajcaria), Merret Hottinger, scenariusz (Szwajcaria), Francois Bovy,reżyser (Szwajcaria), Simone Haeberling, producent (Szwajcaria)

GAS AND AIR
Ann-Marie McCormack, reżyser (Ireland), Kate Swan, producent (Wielka Brytania)

NONSWIMMER
Marcus Lenz, reżyser (Niemcy), Lars Hubrich, scenariusz (Niemcy), Christian Granderath, producent (Niemcy)

TEMPTING MARY
Jan Schomburg,reżyser/scenariusz (Niemcy), Manuel Mack, zdjęcia (Niemcy), Hamid Barouna, producent (Niemcy)

THIRST
Francois Bovy, reżyser (Szwajcaria), Christian Davi, producent (Szwajcaria)

A+F=Y
Ove Raymond Gyldenaas, reżyser/scenariusz (Norwegia), Jan Gaute Espevold, reżyser (Norwegia)

THE UNGUARDED
Egil Pedersen, reżyser (Norwegia), Eirik Kaasa Eliassen, producent (Norwegia), Tonje Louise Finne, zdjęcia (Norwegia)

ADOPTED
Sander Burger, reżyser (Dania), Philip Delmaar, scenariusz (Dania), Trent, producent (Dania), Sal Kroonenberg, zdjęcia (Dania)

EKRAN 2009

THREE SISTERS AND THE BODY
Jaqueline Surchat, reżyser (Szwajcaria), Elda Guidinetti, producent (Szwajcaria)

SOULSTEALERS
Niklaus Hilber, reżyser (Szwajcaria), Christian Davi, producent (Szwajcaria)

THE SHADOW PRINCESS
Anne Helene Soyseth, scenariusz (Norwegia), Sirin Eide, producent (Norwegia)

BLOKKA
Mirko Ivan Stopar, reżyser (Norwegia), Christian Frederick Martin, producent (Norwegia)

THEY CALL – BUT THEY DON’T LOVE YOU
Melanie Andernach, reżyser (Niemcy), Andreas Köhler,reżyser/scenariusz (Niemcy), Knut Losen, producent (Niemcy)

SOHNEMAENNER
Ingo Haeb, reżyser (Niemcy), Peter Rommel, producent (Niemcy)

A VERY COLD APRIL
Michał Otłowski, reżyser/producent (Polska), Bartosz Ciesielski, zdjęcia (Polska)

SUMMER SOLSTICE
Michał Rogalski, reżyser/scenariusz (Polska), Michał Englert, zdjęcia (Polska), Renata Czarnkowska, producent (Polska)

AIR CRAFTS
Marcin Wrona, reżyser (Polska), Marek Stokowski, scenariusz (Polska), Paweł Felis, zdjęcia (Polska)

TIMES FOOL
Jon Croker, reżyser (Wielka Brytania), Madleine Elles-Hill (Wielka Brytania)

PORCELAIN GIRL
Anna Wash, reżyser (Dania), Marie Kiebert, scenariusz (Dania), Esther Wouda, producent (Dania)

EKRAN 2010

ONE STEP BEHIND THE SERAPHIM
Daniel Sandu, reżyser (Romania), Ioana Draghici, producent (Romania)

DAAS
Adrian Panek, reżyser/scenariusz (Polska), Lambros Ziotas, producent (Polska)

FUGA
Agnieszka Smoczyńska, reżyser (Polska), Gabriela Muskała, scenariusz (Polska), Renata Czarnkowska-Listoś, producent (Polska)

VOLIERA ROMANCE
Maria Zbąska, reżyser (Polska), Roman Grad, reżyser (Polska), Dimitr Solanko, producent (Polska)

ATROPINE
Petra Szocs, reżyser/scenariusz (Węgry), Nagy Gregore, scenariusz (Węgry)

MARRIAGE ANNOUCEMENT
Tomasz Emil Rudzik, reżyser (Niemcy), Grigorian Eldar, scenariusz (Niemcy), Christian Granderath, producent (Niemcy)

ICH UND ICH
Caterina Klusemann, reżyser (Niemcy), Meike Martens, producent (Niemcy)

DORA OR THE SEXUAL NEUROSIS OF OUR PARENTS
Stina Werenfels, reżyser/scenariusz (Szwajcaria), Tunje Berns, producent (Szwajcaria)

SUCH IS LIFE
Mirjam Neidhart, reżyser/scenariusz (Szwajcaria), Agata Jaxa, współscenarzysta (Szwajcaria/Polska)

MY LITTLE ONE
Danyael Sugawara, reżyser (Dania), Heleen Suer, scenariusz (Dania), Trent, producent (Dania)

FLIKKER
Jon Haukeland, reżyser/scenariusz (Norwegia), Celine Engebrigtsen , scenariusz (Norwegia), Bølstad Geir, producent (Norwegia)

 

EKRAN 2011

THE HERE AFTER
Magnus von Horn, reżyser/scenariusz (Szwecja),Mariusz Włodarski, producent (Polska)

IVONA
Elisa Amoruso, reżyser/scenariusz (Włochy), Costanza Coldagelli, producent (Włochy), Francjasco Di Giacomo, zdjęcia (Włochy)

DIARY OF A TRIP TO BUDAPEST
Rafał Kapeliński, reżyser/scenariusz (Polska), Jan Kidawa-Błoński, producent (Polska), Paweł Dyllus, zdjęcia (Polska)

THE FAMILY
Julia Kolberger, reżyser/scenariusz (Polska), Jakub Giza, zdjęcia (Polska)

OFF TARGET
Erik Bernasconi, reżyser (Szwajcaria), Daniel Bilenko, scenariusz (Szwajcaria), Mario Fabio, scenariusz (Szwajcaria), Elda Guidinetti, producent (Szwajcaria)

DREAMLAND
Petra Volpe, reżyser (Szwajcaria), Reto Schaerli, producent (Szwajcaria)

7000 KILOMETERS FROM HOME
Wouter van Couwelaar, reżyser (Dania), Niels Pieterse, scenariusz (Dania), Trent, producent (Dania)

THE LADY, THE GIRL AND THE MAN
Irene Langemann, reżyser (Niemcy), Wolfgang Bergmann, producent (Niemcy)

WOMEN AS LOVERS
Caroline Kox, reżyser (Niemcy), Jana Pappenbroock, scenariusz (Niemcy), Titus Kreyenberg, producent (Niemcy)

 

EKRAN 2012

ANTHILL
Karolina Bielawska, reżyser (Polska), Barbara Białowąs, scenariusz (Polska), Kamil Minkner, scenariusz (Polska), Małgorzata Jurczak, producent (Polska), Paweł Felis, zdjęcia (Polska)

HOLE IN THE HEAD
Piotr Subbotko, reżyser/scenariusz (Polska), Małgorzata Staroń, producent (Polska), Wojciech Staroń, zdjęcia (Polska)

ALTERWORLD
Wojciech Jagiełło, reżyser/scenariusz (Polska), Kuba Kosma, producent (Polska)

THE RED LINE
Uwe Nagel, reżyser/scenariusz (Niemcy), Andreas Utta, scenariusz (Niemcy), Marco Del Bianco, producent (Włochy), Eeva Fleig, zdjęcia (Szwajcaria)

THE HOUSE
Philipp Doering, reżyser/producent (Niemcy), Christian Fehling (Niemcy)

NO COLOR
Nicholas Peart, reżyser (Szwajcaria), Stephane Cabel, scenariusz (Szwajcaria), Severine Barde, zdjęcia (Szwajcaria), Xavier Grin, producent (Szwajcaria)

THE LITTLE HANDS
Filippo Fillinger, reżyser/scenariusz (Szwajcaria), Francois Dubos, współscenarzysta (Francja), Piotr Jaxa, zdjęcia (Polska/Szwajcaria)

WE ARE CHINESE
Peter Koller, reżyser/scenariusz/producent (Austria), Marcus Stotz, zdjęcia (Niemcy)

MODRIS
Juris Kursietis, reżyser/scenariusz (Łotwa), Vicky Miha, producent (Grecja)

 

EKRAN 2013

THE HOUSE
Maria Magriel, reżyser (Polska), Joanna Zielińska, producent (Polska)

DESPERATE FOR ATENTION
Norah McGettigan, reżyser (Polska), Elwira Kozłowska, scenariusz (Polska)

DEMON
Marcin Wrona, reżyser (Polska), Kinga Krzemińska, scenariusz (Polska), Olga Szymańska, producent (Polska)

REVENGE IS BOUND TO THE HEART
Steffanie Klemm, reżyser/scenariusz (Szwajcaria), Daniela Ljubinkovic, producent (Szwajcaria), Stefan Donaubauer, producent (Szwajcaria)

ALOYS (poprzednio WE ARE DEAD)
Tobias Noelle, reżyser/scenariusz (Szwajcaria), Christan Davi, producent (Szwajcaria)

INDIAN BURN (poprzednio TIMUR)
Marcus Lenz, reżyser (Niemcy) „Timur”, Lars Hubrich, scenariusz (Niemcy), Nicole Gerhards, producent (Niemcy)

TEREZA 33
Danilo Serbedzija, reżyser (Chorwacja), Lana Barić, scenariusz (Chorwacja), Irena Marković, producent (Chorwacja)

ONE OF US (poprzednio KREMS)
Stephan Richter, reżyser/scenariusz (Niemcy/Austria), Arash Riahi, producent (Austria)

THE SAINT (poprzednio CRISIS)
Andrius Blażevicius, reżyser (Litwa), Marija Kavtaradze, scenariusz (Litwa), Marija Razgute, producent (Litwa)

 

EKRAN 2014

HOME IS HERE
Tereza Kotyk, reżyser/scenariusz (Austria), Paolo Calamita, producent (Austria)

WEREWOLF
Adrian Panek, reżyser/scenariusz (Polska), Lambros Ziotas, producent (Polska)

DIANA’S LIST
Dana Budisavljević, reżyser (Chorwacja), Jelena Paljan, scenariusz (Chorwacja), Miljenka Čogelja, producent (Chorwacja)

MONSTER
Kerstin Polte, reżyser/scenariusz (Szwajcaria), Maximilian Leo, producent (Szwajcaria)

BALTIC AFFAIR
Marius Ivaškevičius, reżyser/scenariusz (Litwa), Ieva Norviliene (Litwa)

SUSAN
Pascal Bergamin, reżyser/scenariusz (Szwajcaria), Hatty Hodgson, producent (England)

RAIN
Janno Jürgens, reżyser (Estonia), Anti Naulainen, scenariusz (Estonia), Kristjan Pütsep, producent (Estonia)

OPEN
Orsi Nagypal, reżyser/scenariusz (Węgry), Ferenc Pusztai, producent (Węgry)

RECONCILIATION
Ksawery Szczepanik, reżyser (Polska), Łukasz Maciejewski, scenariusz (Polska), Małgorzata Jurczak, producent (Polska)

EKRAN 2015

PANIC ATTACK (poprzednio GARBAGE STORIES)
Paweł Maślona, reżyser/scenarzysta (Polska), Jan Kwieciński, producent (Polska)

THE GULF
Emre Yeksan, reżyser/scenarzysta (Turcja), Anna Maria Aslanoglu, producent (Turcja)

AA
Jack Faber, reżyser/scenarzysta (Israel), Ewa Puszczyńska, producent (Polska)

COMRADE STALIN SAVED MY LIFE
Kamila Kubiak, reżyser (Polska), Olivier Patte, scenarzysta (Francja), Maria Blicharska, producent (Polska)

REQUIEM FOR A ROBOT
Christoph Rainer, reżyser/scenarzysta (Austria), David Bohun, producent (Austria)

CHRONOPHOBIA
Francesco Rizzi, reżyser (Szwajcaria), Daniela Gambaro, scenarzysta (Szwajcaria), Michela Pini, producent (Szwajcaria)

SUMMER 1993
Carla Simon, reżyser/scenarzysta (Hiszpania), Valerie Depierre, producent (Hiszpania)

MARGITA
Marijana Verhoef, reżyser/scenarzysta (Chorwacja), Matija Radeljak, producent (Chorwacja)

LEAVING VILNIUS
Marija Kavtaradze, reżyser (Litwa), Tekle Kavtaradze, scenarzysta (Chorwacja), Klementina Remeikeitė, producent (Litwa)

EKRAN 2016

BLOK 62
Vanja Vascarac, reżyser/scenarzysta (Chorwacja), Stjepan Hundic, producent (Chorwacja)

COPS
Stefan Lukacs, reżyser/scenarzysta, (Austria), Arash Riahi, producent (Austria),  Karin Berger, producent (Austria)

CORCOVADO BOREALIS
Karolis Kaupinis, reżyser/scenarzysta (Łotwa),  Marija Razgute, producent (Łotwa), Simonas Glinskis, DoP (Łotwa)

DOWNSHIFTING
Victoria Trofimenko, reżyser/scenarzysta (Ukraina), Roman Horbyk,współscenarzysta (Ukraina), Igor Savychenko, producent (Ukraina)

LOVE IMAGES
Tomasz Wiński, reżyser (Polska), Hana Vagnerova, scenarzysta (Czechy), Radovan Sibrt, producent (Czechy), Lukas Milota, DoP (Czechy)

THE MAN WITH THE MAGIC BOX
Bodo Kox, reżyser/scenarzysta (Polska),  Izabela Igel, producent (Polska), Arkadiusz Tomiak, DoP (Polska)

MOTHER
Aleksandra Czenczek, reżyser (Polska), Monika Braid, producent (Polska)

ONE HUNDRED DAYS
Moritz Gerber, reżyser/scenarzysta (Szwajcaria), Pascal Traechslin, producent (Szwajcaria), Gabriel Sandru, DoP (Szwajcaria)

YOU ARE DOING WELL
Piet Baumgartner, reżyser/scenarzysta (Szwajcaria), Karin Koch, producent (Szwajcaria), Stefan Dux, DoP (Szwajcaria)

EKRAN+ 2017

NINJA_NINJA

Kurdwin Ayub, reżyser/scenarzysta (Austria), Ebba Sinzinger, producent (Austria)

PEOPLE WE KNOW ARE CONFUSED

Tomas Smulkis, reżyser (Litwa), Birute Kapustinskaite, scenarzysta (Litwa), Dagne Vildziunaite, producent (Litwa)

ELSEWHERE

Filip Peruzovic, reżyser/scenarzysta (Chorwacja), Tena Gojic, producent (Chorwacja)

DEAF

Tobias  Nölle, reżyser/scenarzysta (Szwajcaria), Christoph Neracher, producent (Szwajcaria)

FEDORA

Jan Gassmann, reżyser/scenarzysta (Szwajcaria), Reto Schaerli, producent (Szwajcaria)

POWRÓT DO LEGOLANDU

Konrad Aksinowicz, reżyser/scenarzysta (Polska), Agnieszka Chromicka, producent (Polska)

HOMO SACER

Piotr Subbotko, reżyser/scenarzysta/producent (Polska)

BETWEEN PEOPLE

Tomasz Wolski, reżyser/scenarzysta (Polska), Anna Gawlita, producent (Polska)

RESTLESS

Elmar Imanov, reżyser/scenarzysta (Niemcy), Eva Blondiau, producent (Niemcy)